Відділ освіти Гречаноподівської сільської ради

УВАГА! НЕБЕЗПЕЧНИЙ КОРОНАВІРУС!

Що треба знати?

Новий коронавірус, діагностований у китайському місті Ухань наприкінці 2019 року, назвали COVID-19 – Coronavirus disease 2019, коронавірусне захворювання 2019 року.

Встановлено, що він дуже швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом, захворювання протікає із усіма симптомами ОРВІ, зокрема з високою температурою і кашлем, а у більш складних випадках може перерости в пневмонію, що охоплює обидві легені. Найбільший ризик, як показує розгортання епідемії, мають люди старші за 60 років із супутніми важкими захворюваннями. Однак, перебіг хвороби переважно не є тяжким і більшість хворих одужує. Наразі ліки та вакцини від COVID-19 тільки розробляються.

Вірус не циркулює у повітрі, не здатний переміщатися на далекі відстані. Він передається через крапельки слизу, які виділяє хвора людина під час чхання чи кашлю, а також через забруднені цим слизом предмети та руки. Тому відстань і належна гігієна рук (часте ретельне миття й обробка антисептиками) – це гарантія безпеки.

Однак, недооцінювати небезпеку коронавірусу так само не можна, як і піддаватися панічним настроям. Тому важливо дослухатися до рекомендацій фахівців, стежити за повідомленнями МОЗ, ВООЗ і зберігати спокій.

Головні  джерела інформації про коронавірус:« повернутися до списку оголошень