A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Гречаноподівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області

Вакцинація дітей від кору, краснухи, паротиту

 

На сьогодні Міністерство освіти і науки, Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я підтримали введення обмежень на відвідування дитячих закладів без щеплення КПК (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи). Стаття 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих осіб, які мають медичні протипоказання до вакцинації.

Для запобігання поширенню інфекції кору Міністерство охорони здоров'я в липні 2023 року ініціювало проведення "наздоганяючої" вакцинальної кампанії для охоплення щепленням невакцинованих проти захворювання дітей до 17 років, які пропустили щеплення КПК відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень. Для виконання загального плану кампанії в Криворізькому районі заплановано провести щеплення проти КПК 2557 дітям за віком (12 місяців та 6 років), з них проведено таких щеплень для 2035 дітям, з них для 123 дитини з сімей внутрішньо переміщених осіб, що становить 79% від потреби.
Найбільш активно проводяться щеплення серед дітей від 2 до 6 років, і значно нижчі показники охоплення дітей віком від 7 до 17 років. В Україні за перші 10 місяців 2023 року зареєстровано 43 випадки захворювання на кір в 11 регіонах України. Серед них — 21 дитина до 17 років. За аналогічний період минулого року в країні фіксувалось лише 6 хворих. Кір є однією з причин дитячою смертності. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями, які призводять до вушної інфекції, запалення легень та мозку. Ліків від кору не існує, тому вакцинація — це єдиний і надійний спосіб захисти життя та здоров'я дитини.

Держава повністю забезпечена вакциною проти кору. Щоб зробити безкоштовне щеплення проти кору, паротиту і краснухи батькам з дітьми необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, педіатра або найближчої амбулаторії.

Аби запобігти спалаху кору потрібно, щоб 95% населення громад були вакциновані. Відповідальність за здоров'я дітей лежить на батьках. Наші діти повинні бути здоровими і щасливими. Вони - майбутнє нашої країни!

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень