A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Гречаноподівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області

Звіт Відділу освіти за 2019 - 2020 н.р.

Мережа. В  підпорядкуванні відділу освіти перебувають  8 закладів освіти, з них:

дошкільних – 3 , всього дітей віком від 0 до 6 років – 175 ,вихованців дошкільних закладів - 110 ,віком від 1- до 3 років -68 - 3 до 6 років -117 , що становить (100%) охоплення дошкільною освітою;

закладів загальної середньої освіти – 5, з них:

НВК І-ІІІ ступенів – 1; ЗЗСО І-ІІІ ступенів – 4.

За інклюзивною формою , дітей з особливими освітніми потребами – немає.

Педагогічним патронажем( індивідуальна форма навчання) охоплено – 25 учнів 1-9 класів

В 2019 році збільшення учнівського контингенту. Так, кількість школярів у  ЗЗСО в 2018/2019 навчальному році становила 323 та зросла на 94 особи у 2019 - 2020 навчальному році, в звязку з приєднанням Олександрівської сільської ради. Випускники 2019 року отримали 3 свідоцтва з відзнакою та   нагороджені  Срібною медаллю «За досягнення у навчанні».

 

Педагогічні кадри. У закладах освіти працює  138  працівників,  з них  85 – педагогічних. Серед педагогів  6 мають звання «Вчитель-методист»,14 «старший вчитель»,39 вчителів - мають «вищу кваліфікаційну категорію»,15 - І кваліфікаційну категорію,6 – ІІ кваліфікаційна категорія, «спеціалісти»- 23, тарифний розряд - 2

Освітній рівень учителів початкових класів становить 75%, а 5-11 класів - 97%. На одного працівника школи припадає 8 учнів, а на одного педагогічного працівника – 5.

Протягом 2019 року атестовано 10 педагогічних працівників, що становить 12 % від загальної кількості педпрацівників. З них підвищили кваліфікаційну категорію 1 особа, що становить 10% від кількості вчителів, які атестувалися.. Кількість працюючих пенсіонерів протягом трьох років стабільна – 17 осіб, що становить (20%) від загальної кількості педагогічних працівників, з них 4 (20%) працюють на неповне тижневе навантаження.

Пройшли курсову підготовку при Дніпровській академії неперервної освіти всі   педагогічні працівники, згідно графіку. План курсової перепідготовки виконано на 100%.

 

НУШ. Основні засади реформи шкільної освіти викладено в Концепції Нової української школи. У 2018/2019 навчальному році  5 перших класів,  це - 48  учнів навчаються за новим Державним стандартом. Ключові зміни  стосуються підходів до навчання та змісту освіти, створення  нового  освітнього  середовища

У  закладах  освіти,  починаючи з 01.09.2018 року, поступово  оновлюється  матеріально-технічна база. На фінансування реформи передбачено кошти в сумі  618636,0 грн., з них 255232,0 грн державної субвенції та 363404,0 грн співфінансуання з місцевого бюджету : придбання дидактичних матеріалів  – 242328,0грн грн., придбання сучасних меблів – 193847,0 грн., придбання комп’ютерного обладнання – 182904,0 грн..

Для комфортного перебування учнів та з метою креативного підходу до організації особистого простору кабінети   перших  класів  обладнано  сучасними меблями.  В освітньому процесі учнів-першокласників використовується   оновлений дидактичний матеріал.

За рахунок залишку освітньої субвенції  придбано для КЗ «Олександрівський ЗЗСО» інтерактивні панелі – 2, смарт телевізори – 2,  принтерів – 2, ноутбуків – 7, планшетів – 8, стереосистема -1.

За рахунок  коштів сільської ради у:

- КЗ «Олександрівський ЗЗСО», КЗО «Водянська СЗШ» та КЗО «Калинівська СЗШ»  закуплено одномісні – 38шт та двомісні – 75 шт парти;

- Миролюбівський НВК, Водянськиа СЗШ та Олександрівський заклади закуплено нові магніто-крейдові дошки у кількості  25  штук;

З метою створення сучасних умов для отримання якісної освіти  1 заклад ( Калинівська СЗШ)  забезпечено навчальними наборами робототехніки.

Чотири заклади освіти отримали набори електронних конструкторів -20 шт на суму 36.0 тис.(по 5 шт) для проведення уроків фізики « 99 схем « з електрики, механіки.

Творча обдарованість. Для удосконалення освітнього процесу з обдарованими дітьми, надання їм ґрунтовних, міцних знань, озброєння їх практичним розумінням основ наук у закладах освіти організовано роботу з проведення предметних олімпіади з базових предметів, конкурси, турніри, змагання. Найпоширенішим змаганням серед учнівської молоді є олімпіади з навчальних предметів. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 112  учнів із 5  навчальних  закладів в 14 предметних олімпіадах

  • Калинівська СЗШ – Шевцова Я., 10 клас – 9, Ганістрат Н ,11 клас – 8 олімпіад, Давидова А. , 9 клас -5;
  • Степівська СЗШ – Міллер П.,11 клас – 5, Чулкова А.,11 клас – 5;
  • Олександрівський ЗЗСО – Руденко Н,10 клас - 5                  

В обласному етапі до команди Широківського району були включені  - 4 учня, які вибороли І місця – українська мова – Міллер П.( Степівська СЗШ), англійська мова – Ганістрат Н. ( Калинівська СЗШ), біологія – Чумаченко С. ( Миролюбівський НВК), географія – Шевцова Я ( Калинівська СЗШ)  виборола 1 призове ІІІ місце  з української мови.

Творчі конкурси з української мови – мовно – літературний конкурс імені Т.Шевченка – 6 переможців на районному етапі, 3 учасники в обласному етапі.

Конкурс знавців української мови імені П.Яцика – 6 учасників обласного рівня

 Картотека ”Обдарованих дітей”  налічує 32  учні ( відмінники), творча обдарованість - 28 , спортивна обдарованість – 10 учнів ( Калинівська СЗШ, Миролюбівський НВК).

Шкільний автобус. Організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 86 учнів  та  педагогічних працівників до закладів освіти та додому (шкільними автобусами ). Загальний парк «шкільних автобусів» налічує 6 одиниць ( 2015 р., 5 – 2020 та 2003  року)транспорту, які знаходяться на балансі відділу освіти.

          

Підвезення учнів організовується  шкільними автобусами до 3 закладів освіти, згідно закріплених за ними територій. З метою раціонального використання транспортних засобів адміністрації освітніх закладів забезпечують коригування розкладу уроків та режиму освітнього  процесу.

            

          

 Виховна робота. У рамках реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року розширено мережу гуртків патріотичного спрямування. Школярі займаються за програмою патріотичної гри «Сокіл» («Джура»),.

У організовано роботу 4 пришкільних таборів. Відпочинковими  послугами охоплено 195 учнів, що становить 48 %. Оздоровленням охоплено 5 учні з числа сиріт та дітей під опікою ( вартість 1 путівки 7700, на суму 38500,00грн)

.

Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти.  ЗЗСО  мають власні веб-сайти, на яких висвітлюються: новини, звіт керівника перед громадськістю,  Статут закладу освіти, Ліцензії на провадження освітньої діяльності, структура та органи управління, кадровий склад, освітні програми, що реалізуються в закладі, наявність вакантних посад, матеріально-технічне забезпечення, результати моніторингу якості освіти. 

Фізична культура і спорт. Для занять фізичною культурою і спортом наявні 4 футбольних поля, 2 багатофункціональних спортивних майданчики збудованих у 2019 році за кошти громади ( вартість (3018543,00, ) 4  спортивних зали ( Миролюбівський НВК – капітальний ремонт 271578,00).

         Спортивні заходи,  проведилися  у 2019 році згідно Календаря спортивних змагань розробленого Дніпропетровським відділеням фізичної культури та спорту Міністерства освіти і науки України.

Нашу громаду на районних заходах в основному представляла команда Калинівської школи, вчитель Мартинова В.А. для покращення роботи з фізичної культури та спорту у 2019 році закуплено спорт інвентар на 4 заклади на суму 60,00 грн, що налічує 34 найменування.

Десятка основних здобутків відділу упродовж 2019 року:

  • Збудовано 2 багатофункціональних спортивних майданчики;
  • Капітальний ремонт спортивної зали Миролюбівського НВК;
  • Капітальний ремонт заміна вікон в Миролюбівському НВК -27, Олександрівський ЗЗСО -18, Степівська СЗШ – 15 на суму 531528,00грн.
  • створено новий навчальний  простір та   освітнє середовище для учнів 1 класу  Нової української школи

( придбано:  меблі, ноутбуки, принтери, ламінатори,телевізори, коврики - пазли, дидактичний матеріал);

  • придбано навчальне обладнання для проведення уроків фізики та занять з робототехніки;
  • обладнанно кабінети географії, хімії та біології в Калинівській СЗШ;
  • проведено роботу по підсиленню мережі інтернет в Степівській СЗШ та Водянській СЗШ, за рахунок державної субвенції;
  •  охоплені дошкільною освітою, згідно наповнюваності;
  • учнів початкових класів та дітей пільгових категорій охоплено безкоштовним гарячим харчуванням;
  • здобуто  ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови.

 

Пріоритетні напрямки роботи відділу освіти  на 2020 рік:

  • приведення мережі освітніх закладів  у відповідність до потреб населення ( оптимізація Миролюбівський НВК – школа І – ІІ ступенів; дитячий садок; Степівська СЗШ І – ІІ ступенів;
  • Водянська СЗШ І – ІІ ступенів);
  • забезпечення навчальних закладів ІІ та ІІІ ступеня мультимедійними комплексами;
  • оновлення навчального простору  закладів для учнів 1 класу  Нової української школи;
  • виконання програми «Шкільний автобус»;
  •  забезпечення закладів освіти швидкісним Інтернетом ( Калинівська СЗШ, Миролюбівський НВК);
  • переведення газових котелень на альтернативне паливо;
  • розширення й створення спортивної інфраструктури, ( реконструкція багатофункціональних спортивних майданчиків ( Олександрівський ЗЗСО, Водянська СЗШ);
  • капітальний ремонт Калинівської СЗШ;
  • капітальний ремонт заміна частини вікон в Миролюбівському НВК, Олександрівському ЗЗСО, Степівська СЗШ;
  • виконання приписів пожежної інспекції: облаштування пожежної сигналізації та системи оповіщення в Олександрівському ЗЗСО; встановлення блискавкозахисту в Олександрівському ЗЗСО, Водянська СЗШ, Стнпівська СЗШ, Калинівська СЗШ; обробка дерев’яних конструкцій, придбання ЗІЗ – Олександрівський ЗЗСО

 

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень