Звіт Відділу освіти за 2020- 2021 н.р.
Мережа. В підпорядкуванні відділу освіти перебувають 8 закладів освіти, з них: дошкільних – 3 ,вихованців дошкільних закладів - 110 ,
закладів загальної середньої освіти – 5, з них:
НВК І-ІІ ступенів – 1; ЗЗСО І-ІІІ ступенів – 2, І-ІІ ступенів 2 гімназії
За інклюзивною формою , дітей з особливими освітніми потребами – немає.
В 2020 році учнівський контингент складає. 416 здобувачів освіти.
Педагогічні кадри. У закладах освіти працює 138 працівників, з них 85 – педагогічних. Серед педагогів 6 мають звання «Вчитель-методист»,14 «старший вчитель»,39 вчителів - мають «вищу кваліфікаційну категорію»,15 - І кваліфікаційну категорію,6 – ІІ кваліфікаційна категорія, «спеціалісти»- 23, тарифний розряд - 2
Протягом 2020 року атестовано 11 педагогічних працівників, що становить 16 % від загальної кількості педпрацівників.
Основні засади реформи шкільної освіти викладено в Концепції Нової української школи. У 2020/2021 навчальному році 5 перших класів, це - 43 учнів навчаються за новим Державним стандартом. Ключові зміни стосуються підходів до навчання та змісту освіти, створення нового освітнього середовища. У закладах освіти поступово оновлюється матеріально-технічна база. Для комфортного перебування учнів та з метою креативного підходу до організації особистого простору кабінети перших класів обладнано сучасними меблями. В освітньому процесі учнів-першокласників використовується оновлений дидактичний матеріал.
Заклади дошкільної освіти почали впроваджувати Новий Базовий компонент дошкільної освіти, який всчтупив д дію з 12.01.2021 року. Пообудований на засадах НУШ. Безпосереднь йде наступність між ЗДО та ЗЗСО.
На протязі першого семестру заклади освіти брали активну участь в обласних конкурсах, де займали призові місця, а саме: учень Калинівської СЗШ посів ІІ місце Ганістрат Андрій в щорічному обласному конкурсі «Лелека» також у конкурсі «Юних натуралістів» Ганістрат Андрій посів ІІІ місце, учениця Степівської гімназії Міленіна Олександра зайняла ІІІ місце в конкурсі «Чарівних книжок», конкурс «На кращого юного майстра народних ремесл» брали участь всі заклади освіти, зайняли ІІІ місце Косюк Максим учень Калинівської СЗШ, також заклади освіти активну участь брали в конкурсі «Новорічна композиція» призові місця отримали учениця Олександрівського ЗЗСО Лайовська В ІІІ місце, Водянської гімназії Терьошкін М. І місце, робота надіслана до Києва, учень Степівської гімназії Алімов Д. ІІ місце. Приймали участь в конкурсі малюнків від кіноцентру «Веснянка» «Життю радіти – коронавірусом не хворіти», «»Збережемо ґрунти рідної України» Здобувачі освіти активно брали участь у Всеукраїнських інтернет-олімпіадах з навчальних дисциплін «на Урок», участь в онлайн конкурсі з інформатики «WEBдизайн», «Бебрас». Заклади освіти також приймають участь у Всеукраїнських конкурсах, а саме: «Всеукраїнський конкурс учнівської творчості», «Всеукраїнський учнівський конкурс Стежками Каменяра», «До Дня писемності», «Стоп ковід-19», «Ми Патріоти», конкурс «Фото-пейзаж».
Найпоширенішим змаганням серед учнівської молоді є олімпіади з навчальних предметів, які в цьому році проводились дистанційно, але маємо гарні результати. У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад взяли участь 122 учнів із 5 навчальних закладів в 13 предметних олімпіадах. (ДОДАТОК)
Творчий конкурс з української мови – мовно – літературний конкурс імені
П. Яцика також проводився дистанційно, де взяли участь 25 здобувачів освіти з 5 ЗЗСО, отримали гарні результати, а саме: вісім перших місць Олександрівський ЗЗСО, Калинівська СЗШ одне перше та два других місця, Степівська гімназія одне перше місце, Водянська гімназія одне перше та два других місця, Миролюбівський НВК чотири перших та одне друге місце.
Всі здобувачі освіти за зайняті призові місця з предметних олімпіад ІІ етапу та творчому мовно – літературному конкурсі імені П. Яцика ІІ етапу отримали грамоти від Відділу освіти Гречаноподівської сільської ради.
Організація регулярного безкоштовного підвезення учнів до місць навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. Враховуючи потреби, стовідсотково організовано підвіз 90 учнів та педагогічних працівників до закладів освіти та додому (шкільними автобусами ).
Підвезення учнів організовується шкільними автобусами до 4 закладів освіти, згідно закріплених за ними територій. З метою раціонального використання транспортних засобів адміністрації освітніх закладів забезпечують коригування розкладу уроків та режиму освітнього процесу.
У рамках реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 року розширено мережу гуртків патріотичного спрямування. Школярі займаються за програмою патріотичної гри «Сокіл» («Джура»),.в ЗЗСО проводять інформаційно-просвітницьку роботу заходів щодо патріотичного виховання та історії рідного краю. В січні 2021 року в ЗЗСО проведено заходи з відзначення Дня Соборності України, заходи до Дня памяті жертв Голокосту, заходи до Дня пам’яті Героїв Крут.
Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти. ЗЗСО мають власні веб-сайти, на яких висвітлюються: новини, Статут закладу освіти, Ліцензії на провадження освітньої діяльності, структура та органи управління, кадровий склад, освітні програми, що реалізуються в закладі, наявність вакантних посад, матеріально-технічне забезпечення, результати моніторингу якості освіти.
Фізична культура і спорт.
Спортивні заходи, обмежені, адже на території України введений карантин, якого неухильно дотримуються заклади освіти, але заходи проводяться на території закладу освіти за участі не більше 20 осіб.